Hakkımızda

Hikayemiz

Kırkağaç sanayi sitesin’de 1993 yılında çırak olarak başladığım meslek hayatıma askerlik sonrası 1999 yılında küçük bir atölye olarak açmış olduğum Kurt Tarım zirai aletler olarak devam ettim.

İlk çalışmalarımız ve imalatlarımız küçük boy diye tabir edilen pulluk, çapa gibi zirai aletlerin imalatı ve tamiri – bakımının yapılmasıydı.Zamanla ve gelişen teknolojiyle beraber büyük boy tarım aletleri, tarla hazırlama, mısır ve günebakan (ay çekirdeği) ara sürüm çapaları, yaylı kültivatör, tırmık, pistonlu tırmık, kırkayak, diskaro, çizel ve zeytin yaygı makinaları üretimi ile araştırma ve yeni ürünler geliştirme çabalarımız devam etti.

Eğitim ve öğretim kurumlarıyla yaptığımız işbirlikleri çerçevesinde işletmemiz de onlarca stajyer yetişmesine, sektörün eğitimine ve gelişmesine katkı sağladık.

Küçük atölyemiz zamanla büyüdü bugün 430 m2 kapalı alanda 5 adet profesyonel personeli ile 16 çeşit tarım makinası imalatı yapan büyük bir işletmeye dönüştü.

Bulunduğumuz coğrafya’da sektörümüze daha fazla katkı yapmaya, çiftçilerimiz’den aldığımız geri dönüşler ile onlar için daha kullanışlı ve verimli  makinalar üretmeye ve o oranda kapasitemizi artırmaya devam edeceğiz.

 

                                                                                                   ZEKERİYA KURT